FIRMA

 
 
 

PROTEH GlassDeep jest start-upem, który został założony w 2016 roku w celu prowadzenia prac badawczo-rozwojowych nad wynalazkiem „wkład do okien obiektów podwodnych” , opracowanym i opatentowanym przez właścieli firmy PROTEH (patent P.406990).

Marka GlassDeep® jest chronionym znakiem towarowym i ma zrewolucjonizować rynek okien stosowanych w obiektach podwodnych, zarówno pływających jak i stacjonarnych, zastępując obecnie stosowane miękkie szkło akrylowe dużo twardszym, a tym samym odpornym na zarysowania szkłem mineralnym.

Autorzy wynalazku GlassDeep wykorzystali wieloletnie doświadczenie które zdobyli opracowując i wdrażając na skalę przemysłową technologię wielokrzywiznowego gięcia szła GlassWave (patent W.122034).

Od marca 2017 udziałowcem PROTEH GlassDeep jest SAFE CO. LTD. Sp. z o.o. które swym międzynarodowym doświadczeniem w budowie obiektów pływających gwarantuje powodzenie wdrożenia wynalazku.

Spółka od marca 2021 roku dysponuje Certyfikatem ISO 9001:2015 przyznanym przez DNV, w zakresie testowania okien podwodnych na specjalnym, przeznaczonym do tego stanowisku badawczym.

W wyniku zakończonych projektów B+R, posiadaniu własnego zaplecza badawczego i projektowego w Polsce jesteśmy w stanie dostosować nasze rozwiązania z zakresu technologii podwodnych do oczekiwań klientów.

PARTNERZY

 

 

 

 

SAFE Co. Ltd Sp. z o.o., udziałowiec Proteh Glassdeep
Sp. z o.o.

Prywatna stocznia, która od 1995 roku aktywnie i ekspansywnie działa w kraju i za granicą. Spółka posiada doświadczenie w realizacji wielu różnych projektów w dziedzinie budowy statków i przemyśle offshore, a także w budowie konstrukcji stalowych mostów, w konstrukcjach dla przemysłu chemicznego, petrochemicznego oraz instalacji w elektrowniach.

http://www.safe.gdynia.pl/

 

 

 

 

Politechnika Gdańska, w tym Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa oraz Wydział Mechaniczny.

Politechnika Gdańska, założona w 1904, jest jedną z najstarszych w Polsce autonomicznych uczelni państwowych i najstarszą na obecnym terenie Rzeczypospolitej uczelnią techniczną. Jednostka posiada status uczelni badawczej, dzięki realizacji szeregu projektów badawczo – rozwojowych. Spółka współpracuje z Politechniką Gdańską w zakresie prowadzenia wspólnych projektów badawczo – rozwojowych prowadzących do opracowywania innowacyjnych w skali międzynarodowej produktów, w tym okna podwodnego Glassdeep.

https://pg.edu.pl

https://mech.pg.edu.pl

https://oio.pg.edu.pl/

 

 

 

 

StoGda Ship Design & Engineering Sp. z o.o.

StoGda jest biurem projektowym powstałym w 1997 roku, świadczącym usługi projektowe i konsultingowe w zakresie budownictwa okrętowego, offshore, konstrukcji stalowych oraz rurociągów przemysłowych.

Proteh Glassdeep współpracuje ze wskazanym biurem konstrukcyjnym w zakresie tworzenia dokumentacji projektowych i prowadzenia specjalistycznych analiz i obliczeń dla opracowywanych przez siebie innowacyjnych produktów w tym hybrydowego katamaranu do obserwacji podwodnych.

http://www.stogda.pl/

 

 

 

 

Centrum Techniki Okrętowej S.A.

Centrum Techniki Okrętowej powstało w 1971 roku, stając się centralnym ośrodkiem konstrukcyjno-badawczym przemysłu okrętowego. Centrum Techniki Okrętowej S.A. wykonuje prace badawcze i projektowe oraz pomiary i badania m.in. w zakresie badań modelowych konstrukcji pływających, mechaniki konstrukcji oraz procesów certyfikacji wyrobów i wyposażenia morskiego.

Proteh Glassdeep współpracuje ze wskazanym centrum w zakresie prowadzenia badań modelowych dla opracowywanych przez siebie innowacyjnych produktów w tym hybrydowego katamaranu do obserwacji podwodnych oraz systemu ochrony okien podwodnych.

https://www.cto.gda.pl/