Misja na targi Dubai International Boat Show 2023 01.03-05.03.2023

 

W dniach od 1 marca do 5 marca 2023 roku firma Proteh Glassdeep Sp. z o.o. zorganizowała misję gospodarczą na targi Dubai International Boat Show 2023, dzięki uczestnictwie w projekcie „CNA – CZAS NA AFRYKĘ! Budowa mocnej pozycji Klastra oraz członków Klastra na rynkach Afryki” dofinansowanego z środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020, nr projektu POIR.02.03.02-22-0004/19. Przedmiotem promocji była innowacyjna jednostka katamaranu do obserwacji podwodnych oraz okno podwodne z systemem ochrony. Podczas targów przedstawiciele Spółki odbyli szereg spotkań B2B z potencjalnymi partnerami oraz inwestorami zainteresowanymi współpracą i wprowadzeniem na rynek GCC naszych produktów. Uczestnictwo w targach umożliwiło firmie na pozyskanie nowych kontaktów na rynku ZEA, podtrzymanie rozmów rozpoczętych w 2021 roku i kontynuowanych w 2022, a także poznanie specyfiki branży jachtowej w regionie i oczekiwań nowych partnerów biznesowych. Dzięki naszym partnerom na rynku w tym m.in. Exalto Emirates, Premier Marine Engineering Services oraz Elcome udało nam się przeprowadzić szereg intersujących rozmów, prowadzących do umocnienia marki Glassdeep na tym rynku.

Misja do Królestwa Arabii Saudyjskiej 25.02-28.02.2023

 

W dniach od 25 do 28 lutego 2023 roku firma Proteh Glassdeep Sp. z o.o. zorganizowała misję gospodarczą do Królestwa Arabii Saudyjskiej, dzięki uczestnictwie w projekcie „CNA – CZAS NA AFRYKĘ! Budowa mocnej pozycji Klastra oraz członków Klastra na rynkach Afryki” dofinansowanego z środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020, nr projektu POIR.02.03.02-22-0004/19.Podstawowym celem misji było nawiązanie kontaktów z potencjalnymi partnerami zainteresowanymi współpracą przy realizacji katamaranu do obserwacji podwodnych – Hybrid Underwater Observer oraz instalacją okien podwodnych z systemem ochrony w produkowanych jednostkach pływających, w tym jachtów i łodzi luksusowych. Podczas misji firma odbyła wiele spotkań, nawiązując szereg kontaktów umożliwiających lepsze poznanie rynku Arabii Saudyjskiej. Mieliśmy przyjemność spędzić wiele czasu w King Abdullah University of Science and Technology, gdzie podczas spotkań mogliśmy wymienić swoje doświadczenia oraz ustalić dalsze wspólne działania. Kluczowe dla budowania marki Glassdeep na tym rynku było też podtrzymanie już zbudowanych relacji, nawiązanych podczas wizyty w sierpniu 2022 roku. Z pewnością będziemy kontynuować dalsze działania na tym rynku i dziękujemy naszym partnerom za wsparcie oraz pomoc.

Targi Cruise Ship Interiors Expo Europe 2022 30.11-01.12.2022

 

W dniach od 30 listopada do 1 grudnia 2022 roku firma Proteh Glassdeep Sp. z o.o. dzięki uczestnictwie w projekcie „Akcelerator Eksportu AKE” dofinansowanego z środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020, nr projektu POIR 02.03.03-22-0001/18, wzięła udział, w charakterze wystawcy, w targach dedykowanych dla branży statków wycieczkowych organizowanych w Londynie – „Cruise Ship Interiors Expo Europe 2022”. 

Cruise Ship Interiors Expo Europe (CSIE) obsługuje wyłącznie europejską branżę projektowania wnętrz statków wycieczkowych. CSIE zapewnia bramę dla łańcucha dostaw wyposażenia statków wycieczkowych, aby spotkać się z najbardziej cenionymi europejskimi liniami wycieczkowymi, projektantami i stoczniami pracującymi nad poważnymi remontami i nowymi projektami. Odbywająca się w londyńskim ExCeL, wysoce skoncentrowana wystawa i konferencja to miejsce, w którym warto się znaleźć, jeśli pracujesz w branży.

Przedmiotem promocji były specjalnie zaprojektowane rozwiązanie Glassdeep w postaci bloku podwodnego do obserwacji, które może być zastosowane w statkach wycieczkowych w dowolnej skali.

Nasze produkty z zakresu obserwacji podwodnych cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem uczestników targów. Podczas targów przedstawiciele Spółki odbyli szereg spotkań B2B z potencjalnymi partnerami oraz liderami rynku od właścicieli statków pasażerskich, przez stocznie aż do biur projektowych. Uczestnictwo w targach umożliwiło firmie pozyskanie nowych kontaktów oraz poznanie specyfiki branży i oczekiwań potencjalnych partnerów biznesowych.

Targi Abu Dhabi International Boat Show 2022 24.11-27.11.2022

 

W dniach od 24 do 27 listopada 2022 roku firma Proteh Glassdeep Sp. z o.o. dzięki uczestnictwie w projekcie „CNA – CZAS NA AFRYKĘ! Budowa mocnej pozycji Klastra oraz członków Klastra na rynkach Afryki” dofinansowanego z środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020, nr projektu POIR.02.03.02-22-0004/19, wzięła udział, w charakterze wystawcy, w luksusowych targach jachtowych organizowanych w Abu Dhabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie – „Abu Dhabi International Boat Show 2022”.

Przedmiotem promocji była innowacyjna jednostka katamaranu do obserwacji podwodnych oraz pozostałe rozwiązania firmy w zakresie obserwacji podwodnych. Nasze produkty będące wynikiem prac B+R cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających. Podczas targów przedstawiciele Spółki odbyli szereg spotkań B2B z potencjalnymi partnerami oraz inwestorami zainteresowanymi współpracą i wprowadzeniem na rynek GCC naszych produktów. 

Uczestnictwo w targach umożliwiło firmie na pozyskanie nowych kontaktów na rynku ZEA oraz na pogłębienie już zbudowanych relacji z kluczowymi partnerami w regionie, a także dalszą budowę marki Glassdeep na rynku.

Misja na targi SMM Hamburg 2022 06.09-09.09.2022

 

W dniach od 6 do 9 września 2022 roku firma Proteh Glassdeep Sp. z o.o. zorganizowała misję gospodarczą do Niemiec na targi SMM Hamburg, dzięki uczestnictwie w projekcie „Akcelerator Eksportu AKE”, dofinansowanego z środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020, nr projektu POIR 02.03.03-22-0001/18.

Targi SMM to kluczowe i największe targi przemysłu stoczniowego, maszynowego i techniki morskiej. Podstawowym celem misji było nawiązanie kontaktów z liderami w branży morskiej, którym zaprezentowano rozwiązania Glassdeep z zakresu obserwacji podwodnych w tym okien podwodnych z pokrywą zabezpieczającą. Podczas misji firma odbyła wiele spotkań, nawiązując relacje z europejskimi stoczniami oraz biurami projektowymi.

Dodatkowo uczestnictwo w misji umożliwiło rozpoznanie rynku, wymianę doświadczeń oraz poznanie potrzeb branży w zakresie technologii podwodnych.

Misja do Królestwa Arabii Saudyjskiej 14.08-19.08.2022

 

W dniach od 14 do 19 sierpnia 2022 roku firma Proteh Glassdeep Sp. z o.o. zorganizowała misję gospodarczą do Królestwa Arabii Saudyjskiej, dzięki uczestnictwie w projekcie „ZEA – Wsparcie Eksportu dla członków Klastra LTPP na rynku Emiratów Arabskich”, dofinansowanego z środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020, nr projektu POIR.02.03.02-22-0001/19.

Podstawowym celem misji było nawiązanie kontaktów z potencjalnymi partnerami zainteresowanymi współpracą przy realizacji katamaranu do obserwacji podwodnych – Hybrid Underwater Observer oraz instalacją okien podwodnych z systemem ochrony w produkowanych jednostkach pływających, w tym jachtów i łodzi luksusowych. Podczas misji firma odbyła wiele spotkań, nawiązując relacje z największymi stoczniami w KSA i firmami z branży morskiej.

Kluczowe dla budowania marki Glassdeep na rynku były spotkania z przedstawicielami giga projektów realizowanych w Królestwie Arabii Saudyjskiej, a także największej prywatnej strefy ekonomicznej – King Abdullah Economic City oraz King Abdullah University of Science and Technology.

Dodatkowo uczestnictwo w misji umożliwiło rozpoznanie rynku, wymianę doświadczeń oraz poznanie potrzeb regionu w zakresie technologii podwodnych.

Projekt AKE – Uczestnictwo w Targach i Misjach Zagranicznych – 29.06.2022

 

Proteh Glassdeep Sp. z o.o. uczestniczy w projekcie „Akcelerator Eksportu AKE”, dofinansowanego z środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020, nr projektu POIR 02.03.03-22-0001/18-00.

Wartość projektu 4 786 073,02 zł. Wysokość dofinansowania: 3 639 085,20 zł

Projekt jest realizowany przez Klaster Logistyczno Transportowy „Północ – Południe” – organizację zrzeszającą przedsiębiorców, naukowców oraz samorządy lokalne, posiadającą status Kluczowego Klastra Krajowego.

Celem projektu jest profesjonalna internacjonalizacja polskich przedsiębiorstw zrzeszonych w ramach Klastra LTPP, poprzez skuteczne wprowadzenie ich oferty produktowej i usługowej na kluczowe rynki zagraniczne.

Misja do Zjednoczonych Emiratów Arabskich 29.05-03.06.2022

 

W dniach od 29 maja do 3 czerwca 2022 roku firma Proteh Glassdeep Sp. z o.o. zorganizowała misję gospodarczą do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, dzięki uczestnictwie w projekcie „ZEA – Wsparcie Eksportu dla członków Klastra LTPP na rynku Emiratów Arabskich”, dofinansowanego z środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020, nr projektu POIR.02.03.02-22-0001/19. Partnerem i organizatorem większości spotkań była MK Business Link, która jest firmą wspierającą relacje biznesowe między Europą a Bliskim Wschodem.

Podstawowym celem misji było nawiązanie kontaktów z potencjalnymi partnerami zainteresowanymi współpracą przy realizacji katamaranu do obserwacji podwodnych – Hybrid Underwater Observer oraz instalacją okien podwodnych z systemem ochrony w produkowanych przez siebie jednostkach pływających, w tym jachtów i łodzi luksusowych. Dodatkowo dzięki realizacji misji wyjazdowej podtrzymano już zbudowane relacje oraz omówiono szczegóły dalszej współpracy i wspólnych projektów. Podczas misji firma odbyła wiele spotkań, nawiązując relacje z największymi stoczniami w ZEA.

Dodatkowo uczestnictwo w misji umożliwiło dalsze rozpoznanie rynku, wymianę doświadczeń oraz poznanie potrzeb przedstawicieli branży morskiej w zakresie technologii podwodnych.

Targi Dubai International Boat Show 2022 

09.03-13.03.2022

 

W dniach od 9 marca do 13 marca 2022 roku firma Proteh Glassdeep Sp. z o.o. dzięki uczestnictwie w projekcie „Pomorski Broker Eksportowy. Kompleksowy system wspierania eksportu w województwie pomorskim”, realizowanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, wzięła udział, w charakterze wystawcy, w luksusowych targach jachtowych organizowanych w Dubaju, Zjednoczone Emiraty Arabskie – „Dubai International Boat Show 2022”. Przedmiotem promocji była innowacyjna jednostka katamaranu do obserwacji podwodnych oraz okno podwodne z systemem ochrony. Nasze produkty będące wynikiem prac B+R cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających. Podczas targów przedstawiciele Spółki odbyli szereg spotkań B2B z potencjalnymi partnerami oraz inwestorami zainteresowanymi współpracą i wprowadzeniem na rynek GCC naszych produktów. Uczestnictwo w targach umożliwiło firmie na pozyskanie nowych kontaktów na rynku ZEA, podtrzymanie rozmów rozpoczętych w 2021 roku i kontynuowanych w 2022, a także poznanie specyfiki branży jachtowej w regionie i oczekiwań nowych partnerów biznesowych.

Jednocześnie, w tym samym czasie firma Proteh Glassdeep Sp. z o.o. zorganizowała misję gospodarczą do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, dzięki uczestnictwie w projekcie „ZEA – Wsparcie Eksportu dla członków Klastra LTPP na rynku Emiratów Arabskich”, dofinansowanego z środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020, nr projektu POIR.02.03.02-22-0001/19. Partnerem i organizatorem spotkań była MK Business Link, która jest firmą wspierającą relacje biznesowe między Europą a Bliskim Wschodem.

Podstawowym celem misji było nawiązanie nowych kontaktów z potencjalnymi partnerami zainteresowanymi współpracą przy realizacji katamaranu do obserwacji podwodnych – Hybrid Underwater Observer oraz instalacją okien podwodnych z systemem ochrony w produkowanych przez siebie jednostkach pływających, w tym jachtów i łodzi luksusowych.

Misja do Zjednoczonych Emiratów Arabskich 30.01-03.02.2022

 

W dniach od 30 stycznia do 3 lutego 2022 roku firma Proteh Glassdeep Sp. z o.o. zorganizowała misję gospodarczą do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, dzięki uczestnictwie w projekcie „ZEA – Wsparcie Eksportu dla członków Klastra LTPP na rynku Emiratów Arabskich”, dofinansowanego z środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020, nr projektu POIR.02.03.02-22-0001/19. Partnerem i organizatorem spotkań była MK Business Link, która jest firmą wspierającą relacje biznesowe między Europą a Bliskim Wschodem.

Podstawowym celem misji było nawiązanie kontaktów z potencjalnymi partnerami zainteresowanymi współpracą przy realizacji katamaranu do obserwacji podwodnych – Hybrid Underwater Observer oraz instalacją okien podwodnych z systemem ochrony w produkowanych przez siebie jednostkach pływających, w tym jachtów i łodzi luksusowych. Podczas misji firma odbyła ponad 10 kluczowych spotkań, nawiązując relacje z najważniejszymi stoczniami w ZEA.

Dodatkowo uczestnictwo w misji umożliwiło dalsze rozpoznanie rynku, wymianę doświadczeń oraz poznanie potrzeb przedstawicieli branży morskiej w zakresie technologii podwodnych.

Misja gospodarcza na Seatrade Maritime Middle East 13-15.12.2021

 

W dniach od 13 do 15 grudnia 2021 roku firma Proteh Glassdeep Sp. z o.o. zorganizowała misję gospodarczą do Dubaju/ZEA, która odbywała się podczas Seatrade Maritime Middle East 2021. Podstawowym celem misji było nawiązanie kontaktów z potencjalnymi partnerami zainteresowanymi współpracą przy realizacji katamaranu do obserwacji podwodnych – Hybrid Underwater Observer. Po ponad trzech latach, w grudniu 2021 r. powrócił STMME, który zapewnia dostawcom usług morskich kluczową okazję do spotkania się z właścicielami, operatorami i zarządcami statków. Tegoroczny katalog wystawców był wypełniony różnorodną ofertą dostawców, w tym stoczni i potencjalnych klientów naszych okien podwodnych.

Dodatkowo uczestnictwo w misji umożliwiło dalsze rozpoznanie rynku, wymianę doświadczeń z uczestnikami wydarzenia oraz prezentację okien podwodnych i katamaranu do obserwacji podwodnych podczas zorganizowanych spotkań B2B.

Informacja o Zakończeniu Projektu „Okna Podwodne” – 31.10.2021

 

Proteh Glassdeep Sp. z o.o. informuje, iż zakończyła IV etap realizacji projektu nr POIR.01.01.01-00-0778/17, a tym samym cały projekt „Okna Podwodne” realizowany w ramach przyznanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju dofinansowania ze środków UE. 

Etap IV obejmował działania związane z testowaniem prototypów okien w warunkach zbliżonych do rzeczywistych, jeżeli chodzi o parametry postaci rynkowej oferowanej technologii, a także jej przetestowanie i symulacje celem opracowania końcowej dokumentacji technologicznej produktu.

Badania zostały wykonane na podstawie wymagań ustalonych w etapach 1, 2 oraz 3. Dodatkowo prace badawcze były prowadzone w oparciu o otrzymany z towarzystwa klasyfikacyjnego DNV plan kwalifikacji technologii. 

Wszystkie zadania zostały skutecznie zrealizowane, tym samym Spółka w wyniku projektu posiada opracowane innowacyjne produkty w okien podwodnych ze szkła mineralnego do zastosowań morskich.

Targi Abu Dhabi International Boat Show 2021
13.10-16.10.2021

 

W dniach od 13 do 16 października 2021 roku firma Proteh Glassdeep Sp. z o.o. dzięki uczestnictwie w projekcie „CNA – CZAS NA AFRYKĘ! Budowa mocnej pozycji Klastra oraz członków Klastra na rynkach Afryki” dofinansowanego z środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020, nr projektu POIR.02.03.02-22-0004/19-00, wzięła udział, w charakterze wystawcy, w luksusowych targach jachtowych organizowanych w Abu Dhabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie – „Abu Dhabi International Boat Show 2021”. Przedmiotem promocji była innowacyjna jednostka katamaranu do obserwacji podwodnych oraz okno podwodne z systemem ochrony. Nasze produkty będące wynikiem prac B+R cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających. Podczas targów przedstawiciele Spółki odbyli szereg spotkań B2B z potencjalnymi partnerami oraz inwestorami zainteresowanymi współpracą i wprowadzeniem na rynek GCC naszych produktów. Uczestnictwo w targach umożliwiło firmie na pozyskanie nowych kontaktów na rynku ZEA, podtrzymanie rozmów rozpoczętych w czerwcu 2021 w Dubaju, a także poznanie specyfiki branży jachtowej w regionie i oczekiwań potencjalnych partnerów biznesowych.

Targi Yachting Cannes Festival 2021
07.09-12.09.2021

 

W dniach od 7 do 12 września 2021 roku firma Proteh Glassdeep Sp. z o.o. dzięki uczestnictwie w projekcie „CNA – CZAS NA AFRYKĘ! Budowa mocnej pozycji Klastra oraz członków Klastra na rynkach Afryki” dofinansowanego z środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020, nr projektu POIR.02.03.02-22-0004/19-00, wzięła udział, w charakterze wystawcy, w luksusowych targach jachtowych organizowanych w Cannes, Francja – „Yachting Cannes Festival 2021”. Przedmiotem promocji była innowacyjna jednostka katamaranu do obserwacji podwodnych oraz okno podwodne z systemem ochrony. Nasze produkty będące wynikiem prac B+R cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających. Podczas targów przedstawiciele Spółki odbyli szereg spotkań B2B z potencjalnymi partnerami, w tym stoczniami i biurami projektowymi, zainteresowanymi współpracą. Uczestnictwo w targach umożliwiło firmie na pozyskanie nowych kontaktów na rynku francuskim i włoskim, a także poznanie specyfiki branży jachtowej i oczekiwań potencjalnych partnerów biznesowych.

 

Prezentacja podczas XXI Międzynarodowych Targów Morskich i Konferencji BALTEXPO 2021
– 07.09.2021

 

Dnia 7 września 2021 roku, w Gdańsku firma Proteh Glassdeep Sp. z o.o. zorganizowała podczas XXI Międzynarodowych Targów Morskich i Konferencji BALTEXPO 2021 wydarzenie pt. „Nowe kierunki rozwoju sektora gospodarki morskiej, na przykładzie katamaranu do obserwacji podwodnych Glassdeep oraz okna podwodnego Glassdeep z systemem ochrony”.

Celem wystąpienia było rozpowszechnienie na szczeblu krajowym i międzynarodowym wyników badań przemysłowych i prac rozwojowych obu projektów UE zrealizowanych przez Proteh Glassdeep:

– „GlassDeep- innowacyjny wkład szklany, przeznaczony do okien obiektów podwodnych”;

– „Specjalistyczna, turystyczna jednostka pływająca z napędem hybrydowym, o zwiększonej funkcjonalności dzięki zamontowaniu okien podwodnych z pokrywami, umożliwiających obserwację flory i fauny”.

Dodatkowo podczas wydarzenia nastąpiła wymiana doświadczeń i dobrych praktyk z udziałem partnerów projektu oraz ocena szans komercjalizacji wyrobów na rynkach międzynarodowych.

Do udziału i prezentacji zaproszeni zostali:

  • Eugeniusz Ziółkowski, Prezes Zarządu Proteh Glassdeep Sp. z o.o.
  • Zbigniew Cwalina, Wiceprezes Zarządu Stogda Ship Design & Engineering Sp. z o.o.
  • Marek Kraskowski, Z‐ca Kierownika Ośrodka Hydromechaniki Okrętu ds. badawczych, Centrum Techniki Okrętowej S.A.
  • Grzegorz Pettke, Dyrektor Pionu Okrętowego, Polski Rejestr Statków S.A.
  • Lech Rowiński, Profesor Politechniki Gdańskiej, Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa

Projekt ZEA – Uczestnictwo w Targach i Misjach Zagranicznych – 04.08.2021

 

Proteh Glassdeep Sp. z o.o. uczestniczy w projekcie „ZEA – Wsparcie Eksportu dla członków Klastra LTPP na rynku Emiratów Arabskich”, dofinansowanego z środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020, nr projektu POIR.02.03.02-22-0001/19.

Wartość projektu 11 120 740,10 zł. Wysokość dofinansowania: 6 571 160,76 zł

Projekt jest realizowany w latach 2019 – 2022 przez Klaster Logistyczno Transportowy „Północ – Południe” – organizację zrzeszającą przedsiębiorców, naukowców oraz samorządy lokalne, posiadającą status Kluczowego Klastra Krajowego.

Celem projektu jest promocja eksportu firm zrzeszonych w Klastrze LTPP na rynku Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

 

Proteh Glassdeep z nominacją do nagrody Latarnie Gospodarki Morskiej
21.07.2021

Bardzo miło nam poinformować, że firma Proteh Glassdeep została nominowana do nagrody w konkursie Latarnie Gospodarki Morskiej 2021 w kategorii „Lider Technologii Morskich”, o czym zdecydowała kapituła, w składzie której znaleźli się członkowie założyciele Polskiego Forum Technologii Morskich (PFTM). Proteh Glassdeep w maju 2021 roku zakończył prace B+R w ramach projektu INNOship współfinansowanego ze środków UE, przy wsparciu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, a jego efektem jest luksusowy katamaran do obserwacji podwodnej fauny i flory morskiej.

Zapraszamy do oddania głosu na stronie www – https://www.gospodarkamorska.pl/latarnie-gospodarki-morskiej-2021-w-kategorii-lider-technologii-morskich-ruszylo-glosowanie-online-59997

Z góry dziękujemy za każdy oddany głos na nasz projekt.

 

Targi The Hotel Show Dubai 2021
31.05-02.06.2021

W dniach od 31 maja do 2 czerwca roku firma Proteh Glassdeep Sp. z o.o. dzięki uczestnictwie w projekcie „Pomorski Broker Eksportowy. Kompleksowy system wspierania eksportu w województwie pomorskim”, realizowanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, wzięła udział, w charakterze wystawcy, w luksusowych targach hotelowych organizowanych w Dubaju, Zjednoczone Emiraty Arabskie – „The Hotel Show Dubai 2021”. Przedmiotem promocji była innowacyjna jednostka katamaranu do obserwacji podwodnych, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających. Podczas targów przedstawiciele Spółki odbyli szereg spotkań B2B z potencjalnymi partnerami i inwestorami zainteresowanymi współpracą. Uczestnictwo w targach umożliwiło firmie na pozyskanie nowych kontaktów na rynku Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz w regionie Zatoki Perskiej, a także poznanie specyfiki regionu oraz prowadzenia tam działalności biznesowej.

 

Informacja O Zakończeniu Projektu INNOship
– 29.05.2021

Proteh Glassdeep Sp. z o.o. informuje, iż zakończyła III etap realizacji projektu nr POIR.01.02.00-00-0013/18, a tym samym cały projekt INNOship realizowany w ramach przyznanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju dofinansowania ze środków UE. 

Etap III obejmował działania związane z weryfikacją funkcjonowania systemu ochrony okien podwodnych poprzez zastosowanie szczelnych pokryw burtowych na prototypie w skali 1:1 w warunkach zbliżonych do warunków rzeczywistego użytkowania. Podczas badań wykonano prototyp z oknem i hermetyczną pokrywą w skali 1:1 oraz przeprowadzono testy trwałości poprzez wykonanie 1000 cykli otwarcia i zamknięcia pokrywy okna. W wyniku prac rozwojowych opracowano zasady prawidłowej eksploatacji całego systemu, dedykowanego do zastosowania w jednostkach pływających, w tym opracowanym luksusowym katamaranie do obserwacji podwodnych.

Spółka w wyniku projektu INNOship posiada opracowane innowacyjne produkty w postaci katamaranu oraz systemu ochrony okien podwodnych do zastosowań morskich.

 

Projekt CNA – uczestnictwo w targach i misjach zagranicznych

– 22.04.2021

Proteh Glassdeep Sp. z o.o. uczestniczy w projekcie „CNA – CZAS NA AFRYKĘ! Budowa mocnej pozycji Klastra oraz członków Klastra na rynkach Afryki” dofinansowanego z środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020, nr projektu POIR.02.03.02-22-0004/19-00.

Wartość projektu 7 318 074,07 PLN. Wysokość dofinansowania: 3 844 315,70 PLN.

Projekt jest realizowany w latach 2020 – 2022 przez Klaster Logistyczno Transportowy „Północ – Południe” – organizację zrzeszającą przedsiębiorców, naukowców oraz samorządy lokalne, posiadającą status Kluczowego Klastra Krajowego.

Celem Projektu jest internacjonalizacja produktów i aktywizacja polskich przedsiębiorstw zrzeszonych w ramach Klastra LTPP na rynkach afrykańskich poprzez szereg kompleksowych usług wspierających wprowadzenie ich oferty na rynki Afryki.

 

Przyznanie certyfikatu ISO 9001:2015 przez DNV GL
– 19.03.2021

Zgodnie z otrzymanym certyfikatem DNV GL system zarządzania organizacji Proteh Glassdeep Sp. z o.o. spełnia wymagania normy Systemu Zarządzania Jakością: ISO 9001:2015.
Certyfikat obejmuje:
Testowanie okien podwodnych na specjalnym, przeznaczonym do tego stanowisku badawczym.
Powyższe umożliwia świadczenie usług przygotowania i testowania okien podwodnych opracowanych przez Spółkę zgodnie z międzynarodowymi normami oraz zasadami.

ZOBACZ CERTYFIKAT

Informacja o Zakończeniu Etapu III Projektu „Okna podwodne”
– 31.12.2020

Proteh Glassdeep Sp. z o.o. informuje, iż zakończyła III etap realizacji projektu nr POIR.01.01.01-00-0778/17, który obejmował badania zniszczeniowe modeli okien podwodnych w skali 1:1 w dwóch wariantach wykonania, opracowania końcowej dokumentacji projektowej prototypów okien oraz opracowanie szczegółowej procedury kwalifikacyjnego technologii dla produkowanych okien. 

Prace badawcze realizowane były we współpracy z Politechniką Gdańską Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa oraz DNV GL

Informacja o Zakończeniu Etapu II Projektu INNOship
– 31.10.2020

Proteh Glassdeep Sp. z o.o. informuje, iż zakończyła II etap realizacji projektu nr POIR.01.02.00-00-0013/18, który obejmował, m.in. opracowanie i weryfikację innowacyjnego systemu ochrony okien podwodnych poprzez zastosowanie szczelnych pokryw burtowych oraz przeprowadzenie szeregu analiz numerycznych kadłuba katamaranu statku i badań na wykonanych modelach pokrywy oraz statku.

Prace badawcze realizowane były we współpracy z Centrum Techniki Okrętowej S.A.

Badania weryfikacyjne systemu ochrony okien podwodnych
– 10.2020

W miesiącu październiku 2020 r. w specjalnie do tego celu przygotowanym basenie modelowych w Centrum Techniki Okrętowej S.A. odbywały się próby modelu w skali 1:1 pokrywy burtowej stanowiącej element opracowanego przez Spółkę systemu ochrony okien podwodnych. Testy zakończyły się pozytywnie co umożliwi realizację kolejnego etapu projektu nr POIR.01.02.00-00-0013/18, które będą obejmowały stworzenie prototypu produktu w postaci zespołu burta-okno-pokrywa w skali 1:1 i jego badań w siedzibie Spółki.

Inauguracja stanowiska badawczego do badań okien podwodnych
– 18.05.2020

W dniu dzisiejszym odbyła się oficjalna inauguracja stanowiska badawczego do badań okien podwodnych w dwóch wariantach wykonania. Stanowisko badawcze do badań ciśnieniowych umożliwi Spółce realizację m.in. prób zniszczeniowych modeli i prototypów okien w ramach projektu nr POIR.01.01.01-00-0778/17.

Warsztaty Threat Assessment w DNV GL HAMBURG
– 23-24.10.2019

Proteh Glassdeep Sp. z o.o. wraz z przedstawicielami Politechniki Gdańskiej Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa uczestniczył w pracach analitycznych w zakresie Threat Assessment w DNV GL w Hamburgu, które były realizowane w ramach projektu nr POIR.01.01.01-00-0778/17. Przeprowadzone warsztaty FMECA pozwoliły na ocenę zagrożeń i ryzyk dla aplikacji okien podwodnych Glassdeep oferowanych w dwóch wariantach wykonania.

Informacja o Zakończeniu Etapu I Projektu INNOship
– 31.07.2019

Proteh Glassdeep Sp. z o.o. informuje, iż zakończyła I etap realizacji projektu nr POIR.01.02.00-00-0013/18, który dotyczył opracowania dokumentacji koncepcyjno-klasyfikacyjnej nowoczesnego statku turystyczno – pasażerskiego tj. Hybrydowego Katamaranu oraz dokumentacji wykonawczej dla prototypu systemu ochrony okien podwodnych.
Prace badawcze realizowane były we współpracy z firmą StoGda Ship Design & Engineering Sp. z o.o.

Informacja o Zakończeniu Etapu II Projektu „Okna podwodne”
– 31.01.2019

Proteh Glassdeep Sp. z o.o. informuje, iż zakończyła II etap realizacji projektu nr POIR.01.01.01-00-0778/17, który obejmował badania na modelach w skali 1:2 okien podwodnych w dwóch wariantach wykonania, weryfikacji technologii przez towarzystwo klasyfikacyjne oraz określenie planu standaryzacyjnego/kwalifikacyjnego produkowanych okien. Prace badawcze realizowane były we współpracy z Politechniką Gdańską Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa oraz DNV GL.

Informacja o Pozytywnej Ocenie Nowego Projektu INNOship
– 30.11.2018

Proteh Glassdeep Sp. z o.o. informuje, iż złożony przez Spółkę wniosek o dofinansowanie w ramach konkursu 1/1.2/2018 Działanie 1.2 „Sektorowe programy B+R”, program INNOship został przez NCBiR wybrany do dofinansowania, jako jeden z siedmiu wybranych projektów. Przedmiotem projektu będzie przeprowadzenie prac B+R prowadzących do stworzenia nowego produktu Spółki tj. Specjalistycznej, turystycznej jednostki pływającej z napędem hybrydowym i oknami podwodnymi z pokrywami, umożliwiającej obserwację flory i fauny w różnych zakątkach świata.

Informacja o Zakończeniu Etapu I Projektu „Okna podwodne”
– 31.05.2018

Proteh Glassdeep Sp. z o.o. informuje, iż zakończyła I etap realizacji projektu nr POIR.01.01.01-00-0778/17, który dotyczył opracowania modelu numerycznego oraz przeprowadzenia szeregu obliczeń testowych dla dwóch typów okien mineralnych – okrągłego i prostokątnego do zastosowań podwodnych. Prace badawcze realizowane były we współpracy z Politechniką Gdańską Wydział Mechaniczny, dzięki czemu skala osiągniętych rezultatów odpowiadała pierwotnym założeniom Spółki.

Zapytanie ofertowe nr 4 z dn. 18.06.2018

DOTYCZY: Realizacji usługi badawczej w ramach Projektu przygotowywanego przez Proteh Glassdeep Sp. z o.o. ubiegającego się o dofinansowanie w ramach Działania 1.2 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, konkurs 1/1.2/2018/ PO IR, INNOship, dotyczącej zapotrzebowania na następujące usługi o charakterze prac badawczo-rozwojowych (szczegóły zakresu zamówienia w części: Opis przedmiotu zamówienia).

POBIERZ ZAPYTANIE W PDF

Zapytanie ofertowe nr 3 z dn. 18.06.2018

DOTYCZY: Realizacji usługi badawczej w ramach Projektu przygotowywanego przez Proteh Glassdeep Sp. z o.o. ubiegającego się o dofinansowanie w ramach Działania 1.2 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, konkurs 1/1.2/2018/ PO IR, INNOship, dotyczącej zapotrzebowania na następujące usługi o charakterze prac badawczo-rozwojowych (szczegóły zakresu zamówienia w części: Opis przedmiotu zamówienia).

POBIERZ ZAPYTANIE W PDF

Zapytanie ofertowe nr 2 z dn. 22.05.2017

DOTYCZY: Realizacji usługi badawczej w ramach Projektu przygotowywanego przez Proteh Glassdeep Sp. z o.o. ubiegającego się o dofinansowanie w ramach konkursu 2/1.1.1/2017 PO IR  dotyczącej sprawdzenia lub/ i opracowania nowej wiedzy czy dostarczony model obliczeniowy dla trzech typów okien spełnia wymagania eksploatacyjne, uznawane przez obowiązujące w świecie normy dla tego rodzaju wyrobów.

POBIERZ ZAPYTANIE W PDF

Zapytanie ofertowe nr 1 z dn. 22.05.2017

DOTYCZY: Realizacji usługi badawczej w ramach Projektu przygotowywanego przez Proteh Glassdeep Sp. z o.o. ubiegającego się o dofinansowanie w ramach konkursu 1/1.1.1/2017 PO IR  dotyczącej opracowania modelu obliczeniowego dla trzech typów okien w oparciu o opracowaną przez Proteh Glassdeep Sp. z o.o. dokumentację techniczną.

POBIERZ ZAPYTANIE W PDF