Pawilon uniwersalny ze szkła giętego 3D

 

Firma Proteh Glassdeep opracowała technologię produkcji pawilonu uniwersalnego ze szkła giętego 3D, który stanowi innowację w skali światowej. Obecnie nie występuje na rynku produkt, który chociażby w części nawiązywał do projektu Spółki, ponieważ powszechnie spotykane pawilony czy budowle o kształtach zaokrąglonych, w rzeczywistości wykonane są z małych fragmentów szkła płaskiego (np. trójkąty) wpartych na ciężkiej, nośnej konstrukcji metalowej. Pawilon uniwersalny jest obiektem kubaturowym, który może być instalowany zarówno w miejscach otwartych typu skwery, deptaki, place, czy np. molo, ale też w dużych obiektach tj. np. lotniska, dworce, hale wystawiennicze i widowiskowe.

Obiekt może być wyposażony w okna ze szkła o zmiennej przezierności, z zastosowaniem szkła aktywnego, które pod wpływem prądu elektrycznego zmienia strukturę z pół przeziernej na przezierną. W trybie OFF może być również wykorzystywane, jako ekran do tylnej projekcji obrazu.

POLSKI PRODUCENT

Producentem paneli elewacyjnych jest firma PRESSGLASS – wiodący europejski dostawca szkła giętego do zastosowań budowlanych.

POLSKA MYŚL TECHNICZNA

Chroniona patentami technologia produkcji szkła giętego i systemów elewacyjnych została opracowana w całości w Polsce.

NAJNOWSZE TRENDY

Gięte szkło elewacyjne może być zintegrowane z panelami fotowoltaicznymi czy systemem przyciemniania fotochromowego.

BEZ SŁUPÓW NOŚNYCH

Dzięki wytrzymałości strukturalnej pawilony ze szkła giętego nie wymagają dodatkowych podpór wewnątrz, co zwiększa powierzchnię uzytkową.

OSZCZĘDNOŚĆ I EKOLOGIA

Zużycie aluminium do konstrukcji elewacji w technologii wavefacade jest o połowę mniejsze niż w technologii tradycyjnej.

MNIEJSZA GRUBOŚĆ I CIĘŻAR

Szkło gięte wavefacade wykorzystywane w elewacjach budynków jest aż o 50% cieńsze w porównaniu do szkła płaskiego o tych samych wymiarach.

BEZPIECZEŃSTWO

Bezpieczeństwo użytkowania elewacji i pokryć dachowych wavefacade jest potwierdzone zaawansowanymi symulacjami numerycznymi, wykonanymi przez firmę TG Yachts – Yacht Design & Engineering.

WIĘKSZA WYTRZYMAŁOŚĆ

Szkło gięte jest czterokrotnie bardziej wytrzymałe w porównaniu z tradycyjnym szkłem płaskim.